CO O NÁS

Spolek Opavskem bez bariér, z.s.   

Milí přátelé, 

dovolte mi, aby jako předseda spolku Opavskem bez bariér krátce představil náš spolek. Na samotném začátku stal projekt Opava bez bariér. Tento projekt byl defacto projektem vedený fyzickou osobou a závislých na darech, honorářích apod.  

V této těžké době náš projekt podpořilo Statutární město Opava poskytnutím dotací pro rozběhnutí projektu, ale také společnost Webnode AG za poskytnutí služeb, bez kterých by webové stránky spolku i projektu nebyly spuštěné. Přesto bylo nutné projekt Opava bez bariér tzv. zastřešit pod právní subjekt, v našem případě spolek. K této "fúzi" došlo dne 31. května 2019, dnem zápisu spolku do spolkového rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, viz. Kontakt.

Tímto dnem se začala psát nová kapitola i pro projekt Opava bez bariér. Přesto i tak zůstáváme dále neziskovou organizaci. Oslovujeme sponzory, státní instituce a další organizace s prosbou o podporu. Také jsme vděční za každou korunu od různých dárců. Děkujeme moc za každou pomoc a podporu. A právě k tomuto účelu byly zřízené i dva transparentní účty. Zřejmě se ptáte proč dva? 

Vysvětlení je jednoduché. My ve spolku máme rádi transparentnost a tak máme:-

  1. transparentní účet pro účely a podporu spolku Opavskem bez bariér, z.s.  
  2. transparentní účet pro účely a podporu projektu Opava bez bariér.

Pro nahlédnutí lze použít odkazu přímo na čísle bankovního účtu v kontaktech.   

S přáním všeho dobrého a  krásných dnů

Pavel Carbol, předseda Opavskem bez bariér, z.s.